Pembe Kuvars (Rose Kuvars) Özellikleri Ve Faydaları

Gül kuvars, rose kuvars olarak da isimlendirilen pembe kuvars taşı doğada en nadir bulunan taşlar arasında yer almaktadır. Dış görünüşü ile gören herkesi kendine hayran bırakan bu özel taş aynı zamanda çok önemli faydalara da sahiptir.

Eski dönemlerde mühür ve de sembol yapımlarında kullanılmış olan pembe kuvars daha sonraları biblodan aksesuara kadar birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle kadınların gördüğünde hayran kaldığı rengi sayesinde mücevherat alanında daha da fazla tercih edildiği görülmüştür. Bugün en pahalı ve nadide taşlar arasında kabul edilen özel bir taştır.

Pembe Kuvars Özellikleri

  • Pembe kuvars taşının hem erkek hem de dişi türü bulunmaktadır. İçi berrak olan kuvars taşı erkek iken dumanlı olan kuvars taşı dişi olarak bilinmektedir. Kristal kümelerinde birlikte bulunan dişi ve erkek taş birlikte birçok soruna çare olabilmektedirler.
  • Pembenin farklı tonlarında olan kuvars taşı çoğu zaman çok açık tonlarda göze çarpmaktadır.
  • Pembe kuvars taşı her zaman pozitif enerji vermez. Uzun süre kullanılması halinde topladığı negatif enerjiyi size vermeye başlar. Bu nedenle temizlenmesi önemlidir.
  • Pembe kuvars taşını temizlemek için 1 gece toprak altında dinlendirebilirsiniz. Aynı zamanda ametist taşı da pembe kuvarsın temizlenmesine yardımcı olabilmektedir. Birlikte bulundurduğunuzda yeniden kullanıma hazır olacaktır.

Pembe Kuvars Taşının Faydaları

Pembe kuvars taşının en temel faydası vücudu yenilemesidir. Hücrelerin yenilenmesini sağladığı için kişinin kendini çok dinç ve iyi hissetmesini sağlamaktadır. Bununla beraber yenilenen vücutta direnci arttırdığı için hastalıklara karşı güçlenmeye de yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan pembe kuvars taşını taşıyan birinin basit hastalıklara yakalanma ihtimali çok düşüktür.

Vücudun tüm sistemlerinde kontrollü çalışmayı sağlayan kuvars taşı özellikle kalp, böbrek ve akciğer sağlığı için faydalı kabul edilmektedir. Bu organlarıyla ilgili sağlık problemi olanlar kuvars taşını üzerinde taşımalıdır.

Pembe Kuvars Taşı Depresyona İyi Gelir mi?

Pembe kuvars taşı, hayata tutunma problemi yaşayan kişilere yaşam enerjisi verir. Özellikle sevgi ve pozitif bakış açısı aşılar. Bu bakımdan depresyon rahatsızlığı olan kişilerin pembe kuvars taşını yanlarında bulundurmaları tavsiye edilmektedir. Taş sayesinde başta kendilerini daha sonra çevrelerindeki herkesi sevmeleri, tahammül edebilmeleri mümkün olmaktadır.

Pembe kuvars taşı sayesinde duygusal dengesizlikler de son bulacaktır. Depresyonun doğurmuş olduğu ani iniş çıkışlar da duygusal problemler de pembe kuvars sayesinde ortadan kalkacaktır.

Pembe Kuvars Radyasyonu Çeker mi?

Son dönemlerde kullanımı daha da artış gösteren teknolojik ürünler radyasyon problemi ile karşı karşıya kalmaya neden olmaktadır. Cep telefonları, tabletler, laptop ve bilgisayarlar ortamda bulunan radyasyonu 2 katına çıkarmamaktadır. Bu bakımdan radyasyonu toparlayacak bir taş muhakkak işe yarayacaktır.

Pembe kuvars taşı radyasyonu çekme konusunda çok başarılıdır. Odanızda büyük bir parça bulundurmanız sağlığınızı korumanız bakımdan önemlidir.