Ametist Taşı Özellikleri Ve Faydaları

En köklü taşlardan biri olan ve enerji, canlılık için taşınan ametist taşı, eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Çok güzel olan görüntüsünün altında insan doğasına fayda sağlayan birçok özelliği bulunmaktadır. Kullanım alanları bir hayli geniş olan ametist taşı özellikle fizyolojik ve psikolojik tedavi alanında kullanılmaktadır. Bu bakımdan insan vücuduna çok iyi gelebileceği tahmin edilmektedir.

Asil ve zarif bir görüntüsü olan ametist taşının dünyanın her yerinde doğal ve kıymetli taşlar arasında kabul edildiği görülmektedir. Bu bakımdan nerede çıkarıldığını ve ne şekilde kullanılacağını bilmek fayda sağlamaktadır.

Ametist Taşı Nedir?

Kelime anlamı sarhoş etmeyen olarak bilinen ametist taşı, güzelliği ile bilinen bir taştır. Bu şekilde bir anlama gelmesi ise tamamıyla güzelliğine bağlanmaktadır. Kristal taş kümelerinden biri kabul edilen ametist farklı renklerde ortaya çıkabilmektedir. En sık rastlanan rengi ise mor olandır. Birçok kişi mor ve ışıltılı ametist taşını kullanmaktadır.

Ametist taşının faydaları oldukça çoktur. Nerede nasıl kullanılacağını bildikten sonra vücuda birçok açıdan fayda sağlayacağı iyi bilinmektedir. Bu bakımdan hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Ametist Taşı Özellikleri

Çoğu zaman mor rengi ile tanınan ametist taşı, rengini demir madeninden almaktadır. Bunun yanında bir silisyum dioksit birleşimi olarak bilinen özel bir taş olarak sınıflandırılmaktadır. Ametist taşı, etki alanı geniş ve bir o kadar da güçlü bir taştır. Bir arada kullanılması gereken pembe kuvars ile etkisini daha hızlı gösterdiği tespit edilmektedir.

Bulmak ve kullanım alnını dilediğiniz gibi belirlemek konusunda ametist taşına güvenebilirsiniz. Kolay temin edilebilen bir taş olduğu için sorun teşkil etmemektedir.

Ametist Taşının Faydaları

Ametist taşının bilinen en güçlü etkisi negatif enerjiden korunmayı sağlamasıdır. Negatif enerjinin yoğun olarak etkisini hissettirdiği ortamlarda ametist taşı rahatlamayı ve dinlenmeyi sağlamaktadır.

Ortamda bulunan radyasyonu toparlama konusunda da ametist taşı oldukça etkilidir. Bu bakımdan bilgisayar, cep telefonu ve televizyon olan odalarda muhakkak ametist taşı bulundurmanız gerekmektedir.

Vücutta taşındığında alerjiye iyi geldiği görülen ametist taşının aynı zamanda öfkeyi yatıştırdığı ve dinginleşmeyi sağladığı tespit edilmektedir.

Kan temizleme konusunda da etkili olduğu iddia edilen taş, kalp rahatsızlıklarının önüne geçebilmektedir.

Ametist Taşının Kullanım Alanları

Ametist taşından ne alanda faydalanacağınız, kullanacağınız alanı da belirlemektedir. Vücudunuzda mevcut olan herhangi bir sorun için kullanmak isterseniz bu durumda yanınızda taşıyabileceğiniz bir aksesuar olarak bulundurmanız tavsiye edilmektedir. Bunun için kolye, yüzük, küpe en ideal aksesuarlardır.

Ev ortamında radyasyon ya da negatif enerji için kullanacaksanız bu durumda taş çıkarıldığı gibi temizlendikten sonra kullanabilirsiniz. Herhangi bir şekil verilmesine gerek yoktur. Bu sayede doğallığından herhangi bir şey kaybetmemiş olacaktır. Hem ev ortamına hem de size iyi gelmesi sağlanacaktır. Üstelik dekorasyon için de ideal taşlardan biri kabul edilmektedir.