Necef (Ebediyet Taşı)

Dağ Kristali, Ebedi şans  taşı olarak da bilinen cam gibi şeffaf bir yapıda olan Necef taşı, çoğunlukla  Kristal kuvars ile karıştırılır. Oysaki birbirlerinden farklı iki taş türüdür. Necef taşının ayırıcı  olan en önemli özelliği cam gibi şeffaf  yapıda olmasına rağmen Kristal kuvars gibi net düz bir yapıda olmamasıdır. Ebedi şans taşı hareli bir yapıda kimi zaman renksiz bazen ise renkli katmanlara sahiptir. Bunun ile birlikte oluşum sürecinde içerisinde meydana gelen delik benzeri yerlere bazen karbondioksit yer yer de suyun toplanmasıdır.

Necef (Ebediyet) Taşının Özellikleri

Olumsuz olan tüm enerjileri kendi bünyesine çekerek hapsetmesi en önemli özelliğidir.

Eski zamanlarda keşfedilerek rahatlamak sakinleşmek amacıyla çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Bilhassa padişahlar, krallar takı, mücevherat, tesbih olarak da kullanmışlar ki sakinlik ve rahatlık vermesi için.

Oluşumu ile ilgili bir söylence aynı zamanda Necef ismini de almasını sağlamıştır. Rivayete göre, Ebediyet taşı  ilk bulunduğu şehir olan Necef’te yüksek doruklara yağan dolunun dağın içinde eriyerek orada tekrar donması ile oluştuğu. Belki bu rivayete istinaden kimi insanlarca Tansık (mucize) taşı denilmektedir. Bulunduğu bölgeler arasında dünyada Irak’ta Necef şehri dışında, Brezilya, ABD, Madagaskar ve Rusya da bulunmaktadır.

Ülkemizde ise, Ankara’nın Beypazarı ilçesi, Kars’ta Kağızman yöresi ile Aydın tarafında Ovacık ve Çine yörelerinde  bulunuyor.

Necef Taşının Faydaları

  • Ebediyet taşının şifaları saymakla bitmez desek yeridir.

  • Tüm bedenimizi hem mental,  hem fiziksel, hem de ruhi  anlamda temizleyen arındıran tüm olumsuzlukları içerisine hapsederek şifalandıran bir taştır.

  • Kan akışına olan faydası nedeniyle dolaşım sistemi ve kemik çatı sistemine fayda sağlayarak dengesini korumasına yardımcı olduğu gibi rahatsızlıkları da giderir.

  • Pratik ve çevik düşünmeye yardımcı olarak dikkati toplamaya yöneltir.

  • Duygu durumuna olan etkisini ise merhamet ve sevgiyi artırmasında gözlemleyebiliriz.

  • Kan deveranının hızlı olmasına katkı sağladığı için fiziki yaralanmaların daha hızlı iyileşmesine olanak sağlar.

  • Radyoaktiviteye karşı iyileştirici bir etkisi vardır. Olumsuz etkilerinden korur.

  • Özellikle son dönemde sıkça yaşanılan sürekli yorgunluk, bitkinlik şikayetlerine de iyi gelmektedir.

  • Burada yazdıklarımızın dışında bir de Ak kan sistemine ve Tiroide olumlu etkileri de vardır.

Necef Taşının Temizlenmesi

Dağ kristali olarak da bilinen Necef taşı yukarıda saydığımız birçok faydası nedeniyle sıklıkla temizlenmeli, ayrıca bünyesine aldığı olumsuz enerjiyi tamamen atabilmesi için bir gece toprağa gömülüp bırakılmalıdır. Necef taşı ertesi günden itibaren tüm olumsuz enerjiden arınmış bir şekilde şifa olmaya devam edecektir.