Morganit Taşı Özellikleri

Keşfedilme dönemi olarak çok uzun bir zamanı kapsamayan Beril sınıfına ait bir taş olan Morganit, pırıltılı muhteşem berraklığı ile mücevher halini aldığında olanca güzelliği daha da fazla ortaya çıkar.
İsmini ünlü milyoner banka sahibi ve aynı zamanda değerli taş biriktiren bir koleksiyoner olan J.P.MORGAN dan alır.
İçerisinde bulunan demir ve manganez manganez elementleri şifa vermesinin yanı sıra pembe ve şeftali tonlarının en harikulade renklerini de taşlara yansıtır. Bilhassa gümüş ve ak tonlarında takılarda kullanılması yahut kombinlenmesi önerilir; bu şekilde  renklerinin cazibesi daha fazla ortaya çıkar.


Morganit Taşının Faydaları

Öyle bir enerjisi vardır ki Morganit taşının insanın ruhunu adeta temizleyen tümüyle huzur verici etkisi olan bir taştır. Sevgiyi, dinginliği, güven duygusunu perçinleyen bir etkisi vardır.  Duygusal dalgalanmalara iyi gelerek belli bir istikrarlılık sağlar. Gerginlik, kızgınlık gibi aşırı tepkiye yol açan duygu yoğunluğunu azaltarak rahatlamayı sağlar.
Aynı zamanda ciddi anlamda oksijen üretimine katkı sağlaması ile de bilinen Morganit taşı, nefes darlığını azaltır. Hücre yapılanmasını hızlandırması; cilt yenilenmesine ve yaralanmalarda iyileşme oranının yükselmesine yardımcı olabilmektedir.


Morganit Taşının Çakrası: Taç Çakra

Tepe çakra olarak da bilinen Taç çakra Kainat dengesini, huzurunu ve farkındalığını yansıtan çakradır. Taç çakrası açık olan insanlar özverili, yaratıcı olmalarının yanı sıra her türlü canlıya (bitki, hayvan, insan) farketmeksizin aynı şefkat ve sevgi ile yaklaşırlar.
Renk olarak daha çok Mor olarak bilinse de Beyaz da renklerinden bir tanesidir.
Şifa veren taşların renk skalası mor ve beyaz olmasının nedeni de budur.
Tepe (Taç) çakrasında çözümlenmesi gereken bir problem olduğunu anladığımızda gördüğümüz sorunların başında bunalıma girmenin yanı sıra beyinsel aktivitelerde sıkıntı yaşanan hastalıklarda vardır. Örnek vermek gerekirse; Demans, Alzheimer, Sara… gibi.
Bunun yanı sıra Panik atak ve sürekli uyku hali de gözlemlenebilmektedir.
Taç (Tepe) Çakrası tamamen çalışamaz durumda olan insanlarda duyarsızlık, bencillik had safhada görülür. Sıkça baş ağrısı çekme, hafıza da yaşanan sıkıntılar, hayata karşı olumsuzluk, mutlu olamama, duygu durum bozukluğu da görülmektedir.


Morganit’in Burcu:  Terazi

Yazımızın başından itibaren  Morganit taşının bazı özelliklerinden bahsettik, bu özellikler Terazi burcunun da özellikleridir. Bilindiği üzere Terazi hayata bakışı farkındalığı olan, yaratıcı, yaşam tutkusu olan, sevgi ve aşka açıklığı ile bilinen, eğlenceli, duyarlı, özverili bir kişiliktedir. Morganit bu özellikleri daha fazla ortaya çıkarır. Bu sebeple bilhassa Terazi burcu insanının kullanması bulundurmasını öneririz.