Dumanlı Kuvars Özellikleri ve Faydaları

Dumanlı Kuvars taşı, siyah, kahverengi ve gri olmak üzere üç farklı tona sahip şekillerde olabilmektedir. Oldukça şık ve estetik bir görüntüye sahip olan Dumanlı Kuvars taşı, bu sebeple aksesuar yapımında da sıklıkla kullanılan doğal taşlardan biri olarak karşımıza çıkabilmektedir. Elbette Dumanlı Kuvars taşı sadece güzel görüntüsü ile bilinen bir taş değildir, aynı zamanda birçok faydalı özelliği de bulunmaktadır. Fiziksel ve psikolojik konuda birçok açıdan faydası olan Dumanlı Kuvars taşının en önemli özelliği panik atak hastalığına iyi gelen bir enerjiye sahip olmasıdır. Sinir bozukluklarına ve strese de iyi gelen Dumanlı Kuvars taşı, ayak hastalıklarında da oldukça etkilidir. Sürekli aşırı kramp yaşayanlara fayda sağlayan Dumanlı Kuvars taşı, kişinin kendine olan güveninin de artmasını sağlamaktadır. Kişilerin yaşadıkları ana odaklanmasını sağlayan ve girişimcilik duygusunu körüklemekle birlikte sürekli kabus görenler için de şifa niteliğinde etkilere sahiptir. Gergin ve stresli bir hayatı olan kişiler için onlara sakinlik ve huzur veren güçlü özelliklere sahiptir.

Dumanlı Kuvars Taşının Özellikleri

Kristal Kuvars taşının fiziksel ve psikolojik birçok fayda sağlayıcı özelliklerinin bulunduğundan bahsetmiştik. Kristal Kuvars taşının görüntüsel özellikleri ise kahverengi, siyah ve gri tonlarda olmasıdır. Doğal taşlar arasında en şık görüntüye sahip taşlardan biri olarak da dikkat çeken Kristal Kuvars taşının yukarıda bahsettiğimiz özellikleri arasındaki en bilindik yanı panik atak rahatsızlığı ile mücadele edenlere şifa olacak bir enerjiye sahip olmasıdır.

Dumanlı Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşların temizliği belli aralıklarla yapılması ve dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Bütün doğal taşlarda olduğu gibi Kristal Kuvars taşını da doğru şekilde ve düzenli olarak temizlerseniz eğer taşınızın verimliliği artacaktır. Dumanlı Kuvars taşı akan suyun altında 5 dakika yıkanarak temizlenebilmektedir. Bunun yanı sıra sirkeli suyla da Dumanlı Kuvars taşınızı temizleyebilirsiniz. Fakat en etkili yöntemlerden biri Dumanlı Kuvars taşını toprağa gömerek 1 gün boyunca bekletmektir. Böylece emdiği tüm kötü enerjiyi toprağa bırakan taş, kendisini arındıracak ve yenileyecektir. Arındırma yöntemlerinden biri de güneşin altında 1 gün bekletmektedir. Bu da oldukça etkili yöntemlerden biri olarak söz edilmektedir. Dumanlı Kuvars taşı birçok takı tasarımında kullanıldığı için eğer sizinde Dumanlı Kuvars’tan yapılan bir takınız var ise bunu sirkeli suya batırılan bir bez ile temizleyebilir ve ardından hemen kurulayarak arındırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Dumanlı Kuvars Taşının Faydaları

Dumanlı Kuvars taşının şifa niteliğinde birçok faydası yapılan çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Panik atağa iyi geldiği bilinen Dumanlı Kuvars taşı, sinir sistemine ve sinir bozukluklarına da oldukça fayda sağlayan özelliklere sahiptir. Günümüzün en büyük dertlerinden biri olan stres ile mücadelede de çok faydalı olan Dumanlı Kuvars taşı, korkunç kabuslar görmenizi de engelleyebilmektedir. Ayak hastalıklarına ve kramplara iyi gelen Dumanlı Kuvars taşı, kişinin güven duygusunu da arttırmaktadır. Kişinin güven duygusunu arttıran Dumanlı Kuvars taşı, yeni deneyimlere ve yeniliklere açık olmanızı sağlayacaktır. Diğer Kuvars taşlarında da olan bir özellik olan negatif enerjiyi pozitif enerjiye çeviren özellik Dumanlı Kuvars taşında da bulunmaktadır. Kişiye iç huzur ve sakinlik veren bir özelliğe de sahip olan Dumanlı Kuvars taşı, tüm bu özellikleri ile oldukça güçlü bir enerjiye sahiptir.

Dumanlı Kuvars Kullanım Alanları

Dumanlı Kuvars taşı, sahip olduğu üç farklı renk tonu ile karşımıza çıkarken, etkileyici görüntüsü ile takı tasarımlarında da kullanılmaktadır. Takı tasarımının yanı sıra şifa veren özellikleriyle de bazı sağlık problemleri ile mücadele edenlerin de kullandığı bir doğal taştır.