Kristal Kuvars Özellikleri ve Faydaları

Kristal Kuvars taşı oldukça güçlü özelliklere sahip doğal taşlardan biridir. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar neticesine insanlar üzerinde birçok etkileri saptanmış olan Kristal Kuvars taşının en önemli özelliklerinden biri kişinin vücudunuzdaki radyasyonu toplayabiliyor olmasıdır. Teknolojinin hızla gelişmesi ve hayatımızın her alanında kendini göstermesi ile birlikte çevremizdeki radyasyon oranında ciddi oranda artmıştır. Televizyon ve bilgisayar gibi radyasyon yayan cihazlarımızın yanına Kristal Kuvars taşını bıraktığımızda bu cihazların yaydığı radyasyonu da emerek, sizi de radyasyonun zararlarına karşı korumaktadır. Aynı zamanda çevrenizde ki negatif enerjiyi emen ve bunu pozitif enerjiye dönüştüren bir güce de sahip olan Kristal Kuvars taşının oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Kristal Kuvars taşı ile ilgili önemli detaylardan biri ise bu taşı kullandıktan bir süre sonra onu biraz toprağa gömülü bırakılması gerektiğidir. Çünkü emdiği tüm zararlı ve kötü enerjileri böylece toprağa geri bırakabilecektir.

Kristal Kuvars Taşının Özellikleri

Kristal Kuvars taşının kötü ve zararlı enerjileri emen güçlü özellikleri bulunmaktadır. Radyasyonu emerek sizi bu zararlı ışınlardan korumasının yanı sıra negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştüren özelliği de bulunmaktadır. Bunlardan yazımızın başında bahsetmiştik zaten fakat bunlar dışında 6. His ve şefkat gibi duyguları da güçlendiren özellikleri bulunmaktadır. Göz sağlığımız açısından da oldukça faydalı olan Kristal Kuvars taşı aynı zamanda duygusal bir dengeleyici görevi görmektedir. Beyne gönderdiği enerji ile beyin fonksiyonlarını dengelemeye yardımcı olan Kristal Kuvars taşı sayesinde karmaşık ve yorgun zihninize de yarar sağlayıcı özellikleri bulunmaktadır. Böylece konsantrasyonu güçlendirerek işiniz de ya da derslerinizde dikkatinizi toplamanızı ve daha verimli olmanızı destekleyebilmektedir. Baş ağrılarından şikayet edenler için de çok yararlı özellikleri bulunan bu doğal taş, baş ağrılarına da iyi gelmektedir. Fiziksel olarak göstermiş olduğu yararlar sadece göz sağlığı ile sınırlı değildir. Aynı zamanda kan dolaşımını düzenleyen Kristal Kuvars taşı sindirim sistemini de düzenleyici bir enerjiye sahiptir.

Kristal Kuvars Taşı Nasıl Temizlenir?

Bütün doğal taşlar gibi Kristal Kuvars taşı da doğru temizlenmesi ile etkisini arttıracaktır. Bu sebeple bu taşında temizliğinin belli aralıklarla ve doğru şekilde yapılması oldukça önemlidir. Kristal Kuvars taşını akan suyun altında 5 dakika yıkayarak temizleyebilirsiniz. Ya da sirkeli suda 10 dakika bekleterek de temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kristal Kuvars taşını 1 gün boyunca güneşte bekleterek de oldukça etkili bir arınma sağlayabilirsiniz. Bütün kötü enerjileri emen Kristal Kuvars taşı için en etkili arınma yöntemlerinden biri de 1 gün boyunca toprağa gömülü vaziyette bekletilmesidir. Böylece emdiği tüm kötü enerjileri toprağa bırakarak kendini yenileyebilir ve etkisini arttırabilir. Eğer Kristal Kuvars taşından yapılmış takılarınız var ise ve bunları temizlemek istiyorsanız da sirkeli su ile ıslatılmış bir bez aracılığıyla temizliğini yapabilir ardından hemen kurulayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kristal Kuvars Taşının Faydaları

Kristal Kuvars taşının tüm faydalarını aslında taşın özelliklerini anlatırken de bahsetmiş olduk. Fakat Kristal Kuvars taşının tüm o faydalı özelliklerine kısa bir özet geçmek gerekirse öncelikle telefon, bilgisayar ve televizyon gibi aletlerin yanına bırakıldığında radyasyonu emen özelliğinden söz ederek başlayabiliriz. Ayrıca Kristal Kuvars Taşı, negatif enerjiyi emer, zihni güçlendirir, sindirim sistemi ile kan dolaşımını düzenler, görme yetisini güçlendirir ve sezgileri de kuvvetlendirir.

Kristal Kuvars Kullanım Alanları

Kristal Kuvars taşının en yaygın kullanım alanı, etkileyici görüntüsü ve sahip olduğu tüm faydalı özellikleri ile genel olarak kendisini aksesuar alanında göstermektedir. Birbirinden güzel birçok aksesuarın yapımında Kristal Kuvars taşı baş rol oynamaktadır.