Ametrin Taşı Nedir?

Ametrin taşı  şimdiye kadar adı pek bilinmeyen  değerli taşlardan bir tanesidir.
Oluşumu Ametist  taşı ile Sitrin taşının harikulade sentezinden olur. Birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Ametrin Taşı Özellikleri Nelerdir?

Ametrin taşı bileşeni itibariyle çok farklı etkileri olan bir taştır. Örnek vermek gerekirse, özellikle  şifalı olması nedeniyle tıbbi açıdan sıklıkla tercih edilmektedir.
Sadece fiziksel olarak şifalanmanın yanında mental olarak da şifalandırdığı biliniyor. Bilhassa günümüzde sıkça yaşadığımız stres için tavsiye edilen bir taştır.
Görsel güzelliği de  insanı kendine hayran bırakıyor.
Ametist  moru ve lila rengin en güzel tonları ile Sitrin sarısının harmanlanması ile ortaya çıkan bu güzellik,  mücevher sektöründe de bulunması zor olan değerli taşlardan biri olmasını sağlıyor. Mental sakinliğe yol açması nedeniyle kullanım alanları arasında düşünüm (meditasyon) da bulunur.

Ametrin Taşı Faydaları Nelerdir?

Öncelikle oluşumunda bulunan ametist ve sitrin taşlarının özelliklerini de taşıması sebebiyle, vücut kas sistemine faydalıdır, ayrıca bu iki taşı da birlikte kullanabilirsiniz. Bulunduğu her yerin olumsuz enerjisini kendi bünyesinde toplar. Ametrin strese iyi gelmesi sebebiyle mental sakinlik, depresyon,sürekli yaşanılan yorgunluk bitkinlik hallerine de iyi gelir. Aynı zamanda yine stres kaynaklı olan mide rahatsızlıklarına karşı şifalandırma etkisi vardır.
Bilhassa sanatçıların daha bilinçli kullandıkları taşların arasında gelmesinin sebepleri arasında kişinin öngörü yeteneklerine katkıda bulunmasının yanı sıra, çok yönlü çalışmalarda zihin açıklığı, mental berraklık ve pozitif düşünme, algılamaya da yardımcı olur.

Ametrin Taşını Nasıl Temizleriz?

Ametrin temizlemesi meşakkatli olmayan bir değerli taş  türüdür.
İçerisinde bulunan iki taşın da  temizleme yöntemlerini kullanabilirsiniz.
Örneğin toprağa gömebilir, suyun içinde bekletebilirsiniz. Ayrıca  Sitrin gibi kendini temizleyebilen bir taştır. Bizlerin tavsiyesi akan bir  suyun altında 5 dakikalık bir süreçte yıkamalısınız, yahut tüm gün boyunca güneşe maruz kalabileceği bir yere koyup enerjisinin yenilenmesini sağlamalısınız.

Ametrin Taşının Çıkarıldığı Bölgeler

Bulunduğu bölgelerin başında Amerika kıtası bulunmaktadır. Kuzey kısımda Kanada, Amerika yeralırken güney kısımda ise Brezilya, Bolivya, Asya'nın güneyinde Sri Lanka, Hindistan ve Afrika'nın güney kısmında Namibya gelir.

Ametrin Taşı Çakralar ve Burçlar

Çakra için birçok tanımlama vardır. Bunlardan bir tanesi de bedenimizi saran bir enerji sarmalı olmasıdır. Bizler bu enerji sarmalını görmesek bile hissederiz, hatta bazen karşılaştığımız kişilerin enerjisini sevdiğimizi, bazen de sevmediğimizi belirtiriz.
Bu sarmala Chakra yahut Aura da denilmektedir. Nasıl ki her insanın kendine has kokusu, parmak izi varsa, hepimizin kendine özgü bir enerjisi var. Bu enerjilerin bedenimizin  belli başlı bölgelerinde yoğunluğu daha fazladır. Bu nedenle o bölgeler daima enerji kanalımızı oluşturan yegane kısımlardır.

Enerji sarmalında akışı engelleyen, fiziksel, bazen mental, zaman zaman ise ruhsal olarak etkileyen durumlar vardır. İşte bu anlarda daima doğa yardımımıza koşmakta sıkıntılı anlarımızın tıkanan enerji kanallarını açmak için daima çeşitli çözümler sunmaktadır.
Değerli doğal taşlar burada kullanabileceğiniz yan etkisi olmayan her şekli ile bize olumlu etkileri olan bir nevi enerji doktorudur.
İçinde bulunan elementler auramızı temizler, canlandırır, arındırır.

İlk çağlardan beri gökyüzü ve astronomi bilimi burçlar her zaman insanoğlunun dikkatini çekmiş, araştırılmış ve günlük yaşantımıza olan etkileri kanıtlanmıştır.
Bununla birlikte burçlarımıza özel değerli doğal taşların varlığı da uzun zamandır biliniyor.
Ametrin taşının,  direkt  olarak kullanıldığı burçlar arasında Balık, Kova, Yay ve Koç burcu bulunur.
Ayrıca  Oğlak ve Başak burçları da kendi taşlarının yanı sıra Ametrin taşını da kullanarak enerjisinden faydalanabilirler.