Akuamarin Taşı Özellikleri Ve Faydaları

Akuamarin taşı, deniz suyu manasına gelmektedir. İlk çıkarımında iri kristaller halinde çıkarılan taş daha sonra işlenerek farklı alanlarda kullanılmak için hazırlanmaktadır. Beril taşının şeffaf özellikli türlerinden bir tanesi olan akuamarin taşı hem çok güzel hem de bir o kadar şık görünmektedir. Bu nedenle dünya genelinde taşa olan ilginin gün geçtikçe arttığı bilinmektedir.

Zümrüt taşı ile sık sık karıştırılan aquamarine taşının zümrütten en önemli farkı rengidir. Renk skalası iyi bilindiğinde akuamarin taşını ayırt etmek de daha kolay olmaktadır.

Akuamarin Taşı Özellikleri

  • Akuamarine taşı açık mavi tonlara sahip özel bir taştır. Dışarıdan bakıldığında mavi ve yeşil tonlarda olduğu görülmektedir.
  • En gösterişli ve değerli olan akuamarin taşının Rusya topraklarında çıkarıldığı bilinmektedir. Buradan tüm dünyaya gönderildiği dikkat çekmektedir.
  • Bir diğer ismi gök zümrüdü olan akuamarin taşının, şeffaf ve mavimsi görüntüsü gökyüzünü anımsatmaktadır.
  • Denizciler tarafından tılsım taşı olarak da isimlendirilen bu taş, eski dönemlerde kâhinler tarafından da çok sık kullanılmıştır. Bu nedenle kâhin taşı olarak isimlendirildiği de bilinmektedir.
  • 400 derecelik bir ısı sonucunda istenen renk ve şekle girebilen akuamarin taşı birçok alanda kullanılabilmektedir.

Akuamarin Taşının Faydaları

Akuamarin taşının özellikle hastalık iyileştirici taş olarak anıldığı dikkat çekmektedir. Bilhassa astım ve bronşit rahatsızlığı olan kişilerin üzerlerinde akuamarin taşı bulundurmaları, hastalıklarının iyileşmesi manasını taşımaktadır. Nefes alma konusunda sıkıntıları olan ve nefes darlığı problemi bulunan kişiler, akuamarin taşı sayesinde daha rahat nefes alıp verdiklerini dile getirmektedirler.

Fizyolojik rahatsızlıklar kadar psikolojik sıkıntılara da iyi gelen akuamarin taşı, alternatif tıpta çözüm üreten taşlar arasında anılmaktadır.

Aquamarine Taşı Konsantrasyonu Arttırır mı?

Aquamarine taşının özellikle okul çağındaki çocuklara çok faydası olduğuna inanılmaktadır. Konsantrasyon problemi olan öğrenciler akuamarin taşı sayesinde daha kolay odaklanabilmektedirler. Bunu sağlayabilmek için taşı masalarında bulundurmak veyahut vücutlarında taşımalarına yardımcı olmak gerekmektedir.

Özellikle unutkanlık, dikkat dağınıklığı sorunu olan kişilerin, akuamarin taşı sayesinde bu sorunu arkalarında bıraktıklarını söyleyebilmek mümkündür. Bu bakımdan algı açıklığı kazandıran bir taştır.

Akuamarin Taşı Özgüven Kaybına İyi Gelir mi?

Modern çağ insanının en büyük problemlerinden bir tanesi de özgüven kaybıdır. Topluma ait hissetmeme, dışlanmış ve başarısız hissetme durumu birçok insanda çok sık yaşanmaktadır. Bu durumu aşmak için tercih edebileceğiniz alternatif tıp seçeneklerinden biri de akuamarin taşıdır.

Akuamarin taşı sayesinde özgüveninizi geri kazanabilir kendinize olan inancınızı tazeleyebilirsiniz. Rengi ve verdiği enerjisi sayesinde akuamarin taşının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Akuamarin Taşı Depresyona İyi Gelir mi?

Depresyon tıbbi tedavi gerektiren bir rahatsızlıktır. Tedavinizi olurken diğer yandan alternatif tıp seçeneklerin denemeniz de hızlı şekilde iyileşmenize yardımcı olacaktır. Akuamarin bu konuda en hızlı etki eden taşlardan bir tanesidir. Akuamarin taşının verdiği huzur ve enerji ile depresyonu aşmak daha kolay olmaktadır.