Florit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Saydam ve yarı saydam bir görüntüsü bulunan Florit taşı, menekşe, beyaz, mor, mavi, yeşil, pembe, kırmızı ve sarı renkte olabilmektedir. Sezgileri güçlendiren ve konsantrasyonu arttıran bir doğal taş olarak bilinen Florit taşı, zihinsel ve duygusal dengeyi sağlamak açısından oldukça fayda sağlayıcıdır. Özellikle karışık ve endişeli fikirlere boğulduğunuz da bu duygu ve düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir enerjiye sahiptir. Ruhsal bir arınma sağlayarak, farkındalığı arttıran Florit taşı, ortamda bulunan negatif enerjiyi de temizlemektedir. Meditasyon için kullanılan ideal taşlardan biri olan Florit taşı, aurayı temizleyen özelliği ile enerji çalışmalarında oldukça etkilidir. Oğlak, Balık ve Kova burçlarının taşı da Florit taşıdır. Florit taşının yaygın olarak bulunduğu ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Almanya’dır. Genel olarak bu ülkelerde çıkarılan Florit taşı, dünyaya yayılmakta ve farklı ülkelerde işlenerek kullanılmaktadır.

Florit Taşı Özellikleri

Florit taşı, geçmişden gelen tıkanık enerjiler ile çakraların açılmasına yardımcı olan birçok özelliğe sahiptir. Aurayı temizleyen ve üçüncü göz üzerinde etkili özellikleri bulunan Florit taşı, kalp çakrası üzerinde yer almaktadır. Güçlü bir vizyon elde etmek ve güçlü sezgilere sahip olabilmek adına çok etkili bir enerjisi bulunan Florit taşı, ruhsal arınmayı sağlamak adına da birçok özelliğe sahiptir.

Florit Taşı Nasıl Temizlenir?

Florit taşı, özelliklerini en etkili şekilde yansıtabilmesi için doğru şekilde temizlenmelidir. Temizlenip arındıktan sonra etkisi artacak olan Florit taşının temizliği için akan su altında 5 dakika yıkanması uygun olacaktır. Ya da  sirkeli suyun içerisinde 10 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu iki yöntemin yanı sıra güneşin altında 1 gün bekletilerek de arınma işlemini uygulayabilirsiniz.

Florit Taşının Faydaları

Birçok özelliği ve faydası bulunan Florit taşı, baş ağrılarına karşı iyileştirici etkiye sahip taşlardan biridir. Karmaşık düşüncelerinizden sizi uzaklaştıracak ve düşüncelerinizi netleştirecek bir özelliğe de sahiptir. Ruhsal dengeyi sağlayarak, sizi yatıştıran ve huzur veren bir enerjisi bulunan Florit taşı, aynı zamanda duygusal çöküntüler yaşadığınız dönemlerde tüm yaşadığınız mutsuzlukla da mücadele etmenize yardımcı olabilmektedir. Zihni açan ve dikkatinizi her daim toplamanıza fayda sağlayan özelliği ile iş hayatınızda da çok yararlı olabilecek bir doğal taş olarak dikkat çekmektedir. Geçmişten gelen anılardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek enerjisi ile duygusal anlamdaki tıkanık çakralarınızı da açabilecek faydalı bir etkiye de sahiptir. Duygusal çöküntü yaşanan dönemlerde bununla mücadele etmenize yardımcı olabilecek bir doğal taş olan Florit taşı, mutsuzluğu yok etmekten adına da kuvvetli bir güce sahiptir. Takılı kalınan duygulardan ve karmaşık düşüncelerden arınmanıza yardımcı olabilecek bir doğal taş olarak dikkat çeken Florit taşı, sezgilerinizi de güçlendirebilmektedir. Sezgilerinizi güçlendiren ve üçüncü göz üzerinde de etkili olan Florit taşı, sizi psişik etkilerden de koruyabilmektedir. Sizi mutsuz eden duygulardan kurtaracak ve karmaşık düşüncelerden uzaklaştırarak daha berrak düşünceleri seçebilmenize yardımcı olabilecek bir taş olan, Florit taşı sahip olduğu güçlü enerji ile birçok konuda herkes için fayda sağlayıcı özelliklere sahiptir.

Florit Taşının Kullanım Alanları

Florit taşı, aurayı temizleyen ve çakraları açan enerjisi ile meditasyon ve rüya çalışmaları alanlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Baş ağrısına iyi gelen özelliği sayesinde baş ağrısı çeken kişiler tarafından da kullanılmaktadır. Sezgileri güçlendiren özelliğiyle de psişik durumlardan korunmak adına da kullanılan Florit taşı, duygusal olarak zor dönemden geçenler ve çok karmaşık düşünceler ile kafası oldukça meşgul olanlar tarafından da kullanılmaktadır.