Kaplan Gözü Özellikleri Ve Faydaları

Bir kuvars grubu taşı olarak bilinen kaplan gözü taşı hem çok değerli hem de şifalı olarak bilinmektedir. Aksesuarların değerli parçalarından biri kabul edilen bu taşın aynı zamanda insan doğasına faydaları da oldukça fazladır. İpeksi görünümü ile gören herkesi kendine hayran bırakan bu taş, eski dönemlerden itibaren farklı isimlerle kullanılagelmiştir.

Bağımsızlık taşı olarak bilinen kaplangözü taşının medeniyetlerde özgürlüğü ve bağımsızlığı temsil ettiği bilinmektedir. Bu özellikleri sayesinde birçok toplumda değerli taşlar listesinde yerini aldığı görülmektedir.

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri

  • Yanar dönerli bir özelliğe sahip olan kaplangözü taşının hareket halinde renk değişimi yansıttığı gözlemlenmektedir.
  • Kahverengi ve sarı tonlarında olduğu bilinen kaplan gözü taşının aynı zamanda gri siyah tonlarında da yaklaştığı görülmektedir.
  • Avustralya, Burma ve Güney Afrika’da çokça çıkarılan bu taşın dünyaya bu noktalardan satıldığı bilinmektedir.
  • Fiyatı da oldukça pahalı olan taşın bilhassa kalitesine göre fiyatlandırıldığı görülmektedir. Deforme olma durumundan kullanıldığı alana kadar birçok noktada kaplan gözü taşı çok değerlendirilebilmektedir.
  • Çoğu zaman bayan aksesuarı için kullanılan kaplan gözü taşı aynı zamanda evlerde dekorasyon amacıyla da kullanılabilmektedir.

KaplanGözü Taşının Faydaları

Sinir sistemi üzerinde faydaları olduğuna inanılan kaplan gözü taşının beyin ve sinir koordinasyonuna iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle beyinde meydana gelen sinirsel rahatsızlıklara engel olabilmek için bu taşın yanınızda devamlı bulunabilmesi önemlidir.

Kas ve kemik sağlığı alanında da kaplan gözü taşının faydalarını görebilirsiniz. Kaplan gözü taşı sayesinde kemiklerinizde meydana gelen erime, iltihaplanma sorunlarını geciktirebilirsiniz. Kaliteli ve sağlıklı yaşam için kaplangözü taşı evde muhakkak bulunmalıdır.

Kaplan Gözü Taşı Astıma İyi Gelir mi?

Astım hastalığına çok iyi gelen kaplan gözü taşı, solunum yollarında problem olan kişilere yardımcı olmaktadır. Solunum sıkıntılarınızı aşabilmek için taşı kolye olarak kullanmanız tavsiye edilmektedir. Bununla beraber hastalık henüz başlangıç noktasındayken kaplangözü taşı kullanmaya başlarsanız kısa süre içerisinde iyileşebilirsiniz.  Bu bakımdan hastalıkların ilerlemesine engel olan bir taş olduğunu söylemek mümkündür.

Kaplangözü taşıyla solunum yolu enfeksiyonlarını da geride bırakabilirsiniz. Bu hastalıklarınızı aşabilmenize yardımcı olacak etkili bir taştır.

Kaplan Gözü Taşı Kâbuslara Faydalı mı?

Özellikle küçük çocuklarda görülen kâbuslarla baş edememe problemi, kaplan gözü taşı ile çözüme kavuşabilmektedir. Çocuklarda bu gibi bir sorun yaşanırsa taşı muhakkak yastık altına koymak gerekmektedir. Vücudun gerginliğini, negatif enerjisini alan taş bununla beraber düşünsel durumlara da iyi gelebilmektedir.

Kötü fikirler ve düşünceler uyku bozukluğu ve kaygı problemini beraberinde getirecektir. Buna son verebilmek adına kaplangözü taşı kullanılabilmektedir. Hem huzurlu uyumayı hem de daha sağlıklı ve zinde uyanmayı mümkün kılmaktadır.

Kaplangözü taşını yalnızca birkaç gün arka arkaya kullandığınızda ne kadar iyi geldiğini görebilirsiniz.