Yengeç Burcu 22 Haziran - 22 Temmuz

Su elementinden olan Yengeç burcu zodyağın dört numaralı evinde oturur. Öncü burçlar grubundaki Yengeç yaz mevsimini başlatır. Bu ev kökleri, ebeveynleri, kişinin duygu durumunu ve vatanı temsil eder. Ay tarafından yönetildiği için geçmişe yönelik, anılarına sıkı sıkıya bağlı yaşayan bir burçtur. Duygusal tarafı ve sezgileri çok güçlüdür. Yengeç var olmak için, güvende olduğunu hissetmeye ihtiyaç duyar.

Gerçek bir yengecin bu güvenceyi sırtında taşıdığı kabuğuyla sağlaması gibi Yengeç burcu da aradığı güven hissine tam anlamıyla evinde ulaşır. Evinin konforlu ve rahat olmasını ister. Bunun için ne gerekiyorsa yapar. İlk defa girdiği ortamda önce çevresini gözlemleyerek analiz eden Yengeç, hemen öne çıkma meraklısı değildir. Bir Yengeç her ne kadar konuşuyor gibi görünse de aslında kendisi hakkında pek bilgi vermiyordur. Kendini güvende hissettiğinde, dostlarının ve sevdiklerinin yanında oldukça esprili ve konuşkandır. Aksi takdirde sert kabuğunun ardına saklanarak, soğuk ve uzak gözlerle dünyaya bakar.

Yengeç burcu insanı, kariyerinde hırslı bir karakter sergiler. Başkalarına ait kaynakları yönetmek konusunda oldukça yetenekli olan Yengeç burcu bankacılık, emlakçılık ya da sigortacılık gibi alanlarda başarılı olabilir. Din, tarih ve mitoloji gibi konularla hobi ya da kariyer anlamında ilgilenebilir. Kendisine yüklenen sorumluluk ve beklentiler belli bir limitin üzerine çıkarsa uygun bahanelerle hemen uzaklaşmayı tercih eder. Yengeç insanı mutsuzken hemen depresyona girmeye meyillidir. Fakat depresyondan onun kadar hızla çıkan da yoktur.

Dişil enerjinin baskın olduğu Yengeç burcu, erkek ya da kadın ayrımsız anaç karakterdedir. Kendilerine has kriterleri olan Yengeçlerin dost listesine girmek de pek kolay değildir. Bir Yengece sırrınızı endişelenmeden verebilirsiniz ama aynı şeyi ondan beklememeniz gerektiğini de bilmelisiniz. Yengeç burcu karşıt burcu Oğlak ile dengelenir. Oğlağın güvenli kollarında aradığını bulur ve sahiplenildiğini hissetmekten hoşlanır. Boğalar ile uyumlu, Koç ve Aslan ile tutkulu aşk ilişkileri yaşayabilir. Yengeç burcu vücutta göğüs, sindirim sistemi ve mideyi yönetir.

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç burcunun rengi eflatun, gri ve gümüş tonlarıdır. Uğurlu sayısı iki, uğurlu günü Ay’ın yönetiminde olan Pazartesi’dir.

Yengeç Burcu Taşları

Yengeç burcunun sembol taşı Aventurin (Hint Yeşimi)’dir. Depresyona, duygusal iniş çıkışlara ve strese karşı oldukça duyarlı olan Yengeç burcu Avenurin taşını duygularını dengelemek için kullanabilir. Tansiyon üzerinde olumlu etkileri bulunan taş, Yengeç burcunun fazla hassasiyette kapılmadan açık yürekli ve yumuşak tavırlar sergilemesinde yardımcı olabilir. Ay taşı, gül kuvars, beyaz ve pembe inci Yengeç burcunun taşlarındandır.

Doğal Taşlar ve Burçlar