Akrep Burcu 24 Ekim - 22 Kasım

Akrep burcu, su elementinin sabit nitelikli dişil burcudur. Zodyakta ölüm, dönüşüm, başkalarının parası ve cinsellik temalarını temsil eden sekiz numaralı evin sakinidir. Plüton ve Koç burcunun da yöneticisi olan Mars tarafından yönetilir. Sonbahar mevsimi Akrep burcunda tam olarak kendini gösterir.

Gizemli insanların burcudur. Ona ne kadar yakın olsanız da tamamen tanımanız imkansızdır. Sıra dışı olanı sever. Düzen, sevgi, bağlılık her ne kadar cazip kavramlar olarak görülse de hepsi nihayetinde sonludur. Sonlu olan bir şeye bağlanmak da Akrebe göre gereksizdir. Hayat karşısındaki yaklaşımı ya hep ya da hiçtir. Su elementinin akıcı karakterine sahip olan Akrep, güvende hissetmiyorsa kendine uygun bir yer bulur ve orada gerekli gördüğü süre boyunca gizlenir.

Çevresini gözlemleyip, analiz eder ve yorumlar. Harekete geçmek için acele etmez ama hareket stratejisi daima hazırdır. Gerektiğinde kendini korkusuzca dönüştürmeyi göze alabilecek cesarete sahiptir. Kendisiyle birlikte gittiği her yeri, dokunduğu her şeyi değiştirir. Diğer insanlara karşı güven problemi yaşayan Akrep, bu nedenle kendisini her duruma hazırlıklı kılmak ister. Bir Akrebi kandırmak ya da yanıltmak oldukça zordur. Sizi görür görmez analiz etmiş, hakkınızda hazırladığı gizli dosyayı aklının bir köşesine çoktan kaydetmiştir. Akrepler, kendilerine dönük ve negatif karakterli insanlardır. Pek insan sever tabiatları yoktur. Siz bir Akreple isteseniz de dost ya da sevgili olamazsınız. Zira seçen odur. Eğer seçilmiş kişi iseniz de sizi derinden sever ve sahiplenir.

Sevgiyi dokunsal olarak hisseder ve yaşamak ister. Akrepler oldukça kıskanç olabilen, çok tutkulu insanlardır. Bir Akrebe yanlış yapmak sizin için oldukça riskli bir hareket olacaktır. Zira seneler geçse de unutmaz. Kestiği faturanın hesabını mutlaka ödetir. Karşıt burcu Boğa ile tamamlanır ve dengelenir. Balık ve Oğlak burcu ile de uzun birliktelikler yaşayabilir. Akrebin uzak durduğu ve kontrol edemediği tek burç, Koç burcudur. Akrepleri kariyer hayatının her dalında görmek mümkündür. Zira yüksek derecede odaklanabilen, hatta abartıp takıntı haline getirebilen insanlardır. Akrep özel ilişkilerindeki ihtiraslı ve tutkulu karakterini kariyerinde de sergiler.

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep burcunun uğurlu günü Mars yönetimindeki Salı, uğurlu sayısı 9, rengi ise kırmızı ve siyahtır. Vücutta cinsel organları ve kasıkları temsil eder.

Akrep Burcu Taşları

Akrep burcunun sembol taşı Obsidyen taşıdır. Olumsuz duygular, stres ve sinirsel durumların etkisi altında kalan Akrep burcu, Obsidyen taşının dengeleyici enerjisinden faydalanabilir. Ateş Opal, Akuamarin, Kaplangözü ve Hematit burca hitap eden taşlardandır.

Doğal Taşlar ve Burçlar