İkizler Burcu 21 Mayıs - 21 Haziran

Tanrıların habercisi Merkür tarafından yönetilen İkizler burcu, değişken karakteri ile ünlüdür. İlkbahar yaz döngüsü elementi hava olan İkizler ile başlar. Aynı anda birkaç iş ile birden ilgilenen birini görürseniz, haritasında eril enerjinin hakimiyetindeki İkizler etkisi olduğuna emin olabilirsiniz. Hareketleri kafasındaki düşüncelerle uyum sağlamak ister gibi hızlıdır. Daima ilgileneceği bir konu, gideceği bir yer, bitirmesi gereken bir işi vardır.

Merak ettiği şeyler o kadar fazladır ki herhangi biri üzerinde derinleşmeye ayıracak vakti yoktur. Monotonluk ona göre değildir. Sosyal yönü güçlü, çevresi kalabalıktır. Her daim yeni insanlarla tanışmak ve iletişimde olmak ister. Yaşadığı olayları abartılı bir dille anlatır. Kendisine anlatılanları kısa süreli bir ilgi ile dinler. Ardından başka meşguliyetlere dalar. Sorumluluk almaktan asla hoşlanmayan İkizler için işi, en iyi performansını sergilediği bir sahne gibidir.

İşiyle aşka benzer tutkulu bir ilişki yaşamak ister. Dünyaca ünlü yazarlar, sanatçılar, tenisçiler, pazarlamacı, televizyoncu ya da gazeteciler arasında çok sayıda İkizler burcu vardır. Geleneklere ve tabulara bağlanacak biri değildir. Bu nedenle değişime, farklı kültürlere kolaylıkla uyum sağlar. Arkadaşlıklarında olduğu gibi özel ilişkilerinde de fazla duygusal değildir. Ancak aşık İkizler insanı, aşkını göstermek konusunda oldukça yaratıcıdır. Aşkın yerini monotonluk almaya başladığında İkizler de tatminsizlik yaşamaya başlar. İkizler konuşabildiği, konuşarak anlaşabildiği ilişkiler içinde kendini iyi hisseder. Kaybetme korkusu olan İkizler, sahiplenmekle ilgilenmiyor gibi görünse de sahiplenilmekten gizli bir haz duyar.

Aile kurmaktan yana isteksiz görünse de kendisine annelik/babalık yapabilecek, her haline katlanacak birisi ile aile kurmak konusunda içten içe heveslidir. Ailesine ve özellikle annesine çok düşkündür. İkizler burcunun zıt burcu Yay’dır. İkisinin de yeni şeyler öğrenme merakı, onları sonsuza dek meşgul edebilecek potansiyeldedir. Birbirlerini tamamlayarak, dengeler, sağlam ve uzun soluklu bir ilişki yaşarlar. İkizler zodyakta, zekayı, entelektüel kapasiteyi ve iletişim şeklini sembolize eden üçüncü evde konumlanır. Vücutta bademcikleri, akciğeri, omuzları, kolları ve elleri yönetir.

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler burcunun uğurlu rengi mavi, siyah ve sarı, uğurlu rakamı beş, uğurlu günü ise Merkür yönetimindeki Çarşamba’dır.

İkizler Burcu Taşları

İkizler burcunun sembol taşı kaplan gözüdür. Zamanla adeta yarışan İkizler, sık sık gerginlik ve uykusuzluk yaşar. Dolayısı ile konsantre olmakta zorlanır. İkizler burcu insanı tüm bu olumsuz etkilere karşı, kaplan gözünün destekleyici ve pozitif enerjisinden faydalanabilir. Akuamarin, Havlit, İnci, Krizopraz, Krizokol, Yosunlu Akik, Mavi ve Sarı Safir İkizler burcuna hitap eden taşlar arasındadır.

Doğal Taşlar ve Burçlar