Boğa Burcu 21 Nisan- 20 Mayıs

Estetik ve haz Tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Boğa insanı sabit karakterlidir. Bahar mevsimi, Boğa’da tüm nitelikleri ile yaşanmaya başlar. Sevgili, manzara, lezzet, konfor… Boğa için doğal olan, güzel olandır. Kısacası güzel olan her şey Boğa’nın ilgi alanına girer.

Gösterişten değil, sadelikten ve kaliteden yanadır. Boğa insanı bakımına ve dış görünümüne özen gösterir. Kendine özgü bir tarzı ve giyim zevki vardır.

Elementi toprak olan Boğa, dişil burçlardandır. Değişimden hoşlanmaz. Başlangıçlar ve yenilikler ona göre değildir. Güven arayışı, kurulu düzeni sürdürme ve hayatındaki dengeleri koruma eğilimindedir. Parayı kazanma şeklini ve ekonomik durumu sembolize eden zodyağın iki numaralı evinde ikamet eden Boğa, sabrı ile bilinir. Tüm çabası bulunduğu yere kök salmak ve bu kökü güçlendirmektir. Görkemli sabrı bu konuda oldukça işine yarar. Vücutta boynu ve gırtlağı temsil eden Boğa burcu insanı yemek yemekten ve yemek yapmaktan büyük bir haz alır. Her türlü mutfağı dener. Ama alıştığı damak tadı onun vazgeçilmezidir.

Oldukça çalışkan olan Boğa insanı, aynı zamanda pratiktir de. Bir Boğa fakir olarak doğsa da azmi sayesinde maddi olarak aradığı konforu yaşayacak düzeye getirir kendisini. Birçok emlak zengininin Boğa burcundan çıkması tesadüf değildir. Aynı zamanda antikacılar, borsacılar yine Boğa burcundan çıkar. Rahatına düşkünlüğü ve uykuculuğu da oldukça dikkat çekicidir. Bulduğu her fırsatta, şekerleme ve miskinlik moduna hızla geçebilir.

Boğa burcunun zıt burcu Akrep’tir. Zıt burcu Boğa’ya, maddiyatın yanında maneviyata oldukça değer veren derinlikli bir karakter yapısı kazandırabilir. Dönüşmesi gereken karakter yapısı Akrep burcunun Boğa’ya gösterdikleridir. Cinsellik ve cinselliğe dair hazlara olan tutkusu Boğa insanının sahip olduğu karakter özelliklerindendir. Boğa, zıt burcu Akrep ile her açıdan tutkulu bir ilişki yaşayabilir. Kendisi gibi toprak elementinden olan Oğlak ve Başak ile uyumu yüksek düzeydedir. Yay ve ikizler ile inişli çıkışlı, büyük bir aşkın yaşanması ihtimal dahilindedir. Doğum haritasındaki değişkenlere göre belirlense de bir Boğa, eşine, sevdiklerine ve dostlarına sadık ve güvenilir bir karakter sergiler.

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa burcunun uğurlu rengi pembe, uğurlu sayısı 6, uğurlu günü ise Venüs yönetimindeki Cuma’dır.

Boğa Burcu Taşları

Boğa burcunun sembol taşı Akik (Agat)’dir. Köklenmeye ve güvene oldukça ihtiyaç duyan Boğa, Akik’le dengelenebilir. Dişil enerjiye sahip Boğa insanı eril enerjiye sahip Akik taşı ile kendini daha güvende ve koruma altında hissedebilir. Mavi Safir, Azurit, Dumanlı Kuvars da Boğa burcunu dengeleyen taşlar arasındadır.

Doğal Taşlar ve Burçlar