Terazi Burcu 23 Eylül - 23 Ekim

Hava elementinin öncü burcu Terazi zodyakta, evliliği, ortaklıkları, denge gibi temaları temsil eden yedi numaralı evde konumlanır. Kış mevsimi Terazi ile başlar. Eril enerjinin hakim olduğu, pozitif burçlardandır. Aşkın ve paranın temsilcisi Venüs tarafından yönetilir. Güzellik yarışmalarının en çok kazananı ve kararsızların lideridir. Dengesizliği ve gelgitleri ile ünlüdür. Bu gelgitler, mantık ve duygu arasındaki ağırlıkların değişimi ile belirlenir. Akşam mantığının etkisindeki Terazi, sabah duygularının peşinden gidebilir. Tembelliğe meyillidir. Günlerce evden çıkmayabilir. O esnada kafasında planlar, hesaplar döner durur. Harekete geçtiğindeyse, uykusuz kalarak çalışan yine Terazi burcudur.

Mutluluk ve ilişki odaklıdır. Terazi’ye göre mutlu olmanın yolu mutlu etmekten geçer. Karakterinde daima gerilimli bir yan vardır. Çünkü kafasında dönen hassas dengeleri gerektiği gibi kurmak ve tam kararını tutturmak ister. Eğer bu konuda ihtiyaç duyduğu tespiti yapamazsa, harekete geçmesi zordur. Bir sonraki adım için durduğu yeri belirleme ihtiyacındadır. İçinde onu harekete geçirecek hassas bir terazi taşır. Bu terazi çalıştıkça, uğraştığı konu ile ilgili sabrı ve ümidi devam eder.

Terazi için sosyallik mühimdir. İtiraf etmese de ona yönelmiş hayranlık dolu bakışlara ihtiyacı vardır. Giyimine kuşamına önem verir. Renkli ve neşeli karakteri ile çevresindekilerin enerjini yükseltmesini bilir. Haritasındaki etkilere göre, yalancılık ve sahtekarlık eğilimleri gösterebilir. İkna etme kabiliyeti oldukça güçlüdür. Öyle ki ikna yeteneği, kendi üzerinde bile çok iyi çalışır. Dengesizlik içinde kontrolünü yitirmekten çok korkar. Kendine ve dışarıya karşı güçlü bir savunma mekanizması geliştirir. Özel bir ilişki içinde Terazi’ye, ancak onun izin verdiği kadar yaklaşabilirsiniz. Ama aşık olan Terazi ise, hedefe kilitlenmesi yeterlidir. Bunu nasıl başardığını anlayamadan, onun çekimine kapılmışsınızdır bile. Şu zodyak aleminde Terazinin cazibesinden etkilenmeyecek burç yoktur.

Lüks, konfor ve para Terazilerin sahip olmak istedikleri şeyler arasında en ön sıradadır. Kim istemez ki demeyin. Terazinin ikna kabiliyeti, cazibesi, politik tavrı, en sıradan şeyi sihirli bir şekilde tasarlayarak bir ihtiyaç nesnesi halinde sunma yeteneği kimsede yoktur. Dünyaca ünlü modacılar, reklamcılar, pazarlamacılar, oyuncular, ses sanatçıları, yönetmenler, yazarlar ve direniş liderleri Terazi burcundan çıkmıştır.

Terazi Burcu Özellikleri

Pastel renklerden hoşlanan Terazi burcunun uğurlu sayısı altı, uğurlu günü Venüs yönetimindeki Cuma’dır. Karşıt burcu Koç ile dengelenir. Vücutta omurgayı, karnı, üreme organlarını ve kalçaları yönetir.

Terazi Burcu Taşları

Terazi burcunun sembolü Pembe Kuvars’tır. Kararsızlık, stres, enerji düşüklüğü ve konsantrasyon sorunu yaşayan Teraziler, Pembe Kuvars’tan yardım alabilirler. Opal, Safir, Turkuvaz ve Malakit burcun taşlarındandır.

Doğal Taşlar ve Burçlar