Aslan Burcu 23 Temmuz - 23 Ağustos

Zodyağın aşk, riskli işler ve sosyal hayat gibi temaları temsil eden beşinci evinde, ateş elementinden Aslan burcu yer alır. Eril enerjinin hakimiyetindedir ve sabit burçlar grubundadır. Yaz mevsimi tam anlamıyla yöneticisi Güneş olan Aslanda yaşanmaya başlar. Egosu oldukça güçlü olan Aslan burcu bir ortama girdiğinde gözler ister istemez ona çevrilir. Öz güveni öylesine yüksektir ki hayata karşı atılgan enerjisi ve umudu hiçbir zaman kaybolmaz.

Aslan etrafındaki herkesin koşulsuz hayranlığını bekler. Övülmek, sevilmek, hoş tutulmak onun için doğal olandır. Bunun dışında bir tutumu anlayamaz ve dahası tahammülü de yoktur. Öyle her şeyi pek kolay beğenmeyen Aslan burcu insanı, seçkin nitelikte zevklere sahiptir. Beğenisi değişken değil sabit ve kalıcıdır. İstediklerinin peşinde koşmaz. Çünkü onların, ayağına kendi istekleriyle geleceğinden oldukça emindir. Hayatın tadını çıkarırken, elindekilerle çevresindekilerin kalbini kazanma niyetindedir.

Aslanlar için güç, kariyer, para her ne kadar önemli ise de asıl olan, anı bir çocuk sevinci ve canlılığı ile yaşamaktır. Hangi yaşta olursa olsun bir Aslan hayata karşı daima çocuksu bir heyecan ve umut ile bağlıdır. Aslanlar görkemden ve gösterişten oldukça hoşlanırlar. Bir aslanın yelesiyle perçinlenen ihtişamı, Aslan burcunda saçlarla tamamlanır. Gösteriş arzusuna hizmet edecekse cömertliği göz alıcı boyutlara ulaşabilir. Yalnızlık Aslana göre değildir. Ona hayranlıkla bakan gözlere ihtiyacı vardır. Hayatı bu şekilde anlamlandırır. İlişkilere yön verme kabiliyeti oldukça gelişmiştir. İstediği her ne ise onu bir şekilde almasını bilir.

Etrafını çevreleyen kalabalıktan çaktırmadan kendine dair veriler toplar ve kendini bu minvalde sürekli günceller. Aslan burcu aşk için doğmuştur. Ailesine ve çocuklarına bağlıdır. Fakat istediği karşılığı bulamadığında despot bir tavra bürünmesi kaçınılmazdır. Karşıt burcu kova ile dengelenir. Aslan burcu her burçtan insanla anlaşabilir ve bir gönül ilişkisine girebilir. Özel hayatında keyfine düşkün olan Aslan, kariyeri söz konusu olduğunda oldukça hırslı ve disiplinli bir karakter sergiler. Manen ve madden doyabildiği, kıymetinin bilindiği işlere yönelir. Aslan burcuna sahip çok sayıda yönetici, politikacı, yazar, modacı, aktör ve aktris vardır.

Aslan Burcu Özellikleri

Uğurlu rengi altın, sarı ve turuncu tonları, uğurlu sayısı bir ve dört, uğurlu günü ise Güneş yönetimindeki Pazar günüdür. Kalp, sırt ve damarları yönetir.

Aslan Burcu Taşları

Aslan burcunun sembol taşı Kristal Kuvars (Kuvars kristali)’dir. Duygusal dengesizlik ve enerji düşüklüğü yaşadığında, Kristal Kuvars ile dengelenerek, kaybolan enerjisini takviye edebilir. Yakut, elmas, kehribar ve sarı topaz Aslan burcunun taşları arasındadır.

Doğal Taşlar ve Burçlar